Kaip išrinkti tinkamą avalynės dydį?

Kaip išrinkti tinkamą avalynės dydį?

Dažnas baiminamės pirkti batukus vaikui jų nepamatavę, ir neįsitikinę, kad tikrai tiks. Tačiau sudėtinga batus išrinkti ir matuojant, jei vaikas dar mažametis, nekalbantis, jam sunku nupasakoti patogu, nepatogu, spaudžia ar ne. 

Tad išties verta žinoti, kaip teisingai pamatuoti vaiko pėdutę ir parinkti batuko dydį. 

 

Jums tereikia paprasto popieriaus ar kartono lapo, ant kurio vaikas atsistotų. Tuomet, palei kulną ir nykštį brėžkite linijas (paveikslėlyje žemiau - juodos linijos).  Patogu tai padaryti liniuotės, ar tvirtesnio kartono pagalba. 

Atstumas tarp šių dviejų linijų (pažymėta rožine spalva) ir bus Jūsų vaiko tikslus pėdutės ilgis. 

 

Batukus vaikams patariama rinktis 1cm didesnius dėl kelių priežasčių - patogumo, nes vaiko pėdutė negali būti suspausta, bei išaugimo - patirtis rodo, kad paaugti pėdutė gali ir per mėnesį, tad tikrai svarbu rinktis šiek tiek laisvesnius batukus. Pvz., jei vaiko pėdutės ilgis - 16cm. batukus reiktų įsigyti 17cm vidpadžiu. 

 

Keletas svarbių pastebėjimų: 

1. BŪTINAI pamatuokite abi pėdutes. Labai dažnas atvejis, kai pėdutės skiriasi, ir nupirkus batukus pagal mažesniąją, vaikas jaus diskomfortą. 

2. Patariama pėdutes pamatuoti kaskart, renkantis avalynę, ar bet kas 3 mėnesius. Juk vaikai auga kaip ant mielių!

3. Pastebėjimas iš asmeninės patirties - jei vaiko koja ženkliai platesnė, drąsiai rinkitės batukus ir 1,5cm ilgesnius, nei pėdos ilgis. Mums šis metodas pasiteisina :). 

 

ATMINKITE - gamintojų nurodomi dydžiai tikrai gali skirtis. Jei vieno gamintojo tinkamas dydis 25, kito gai būti ir 27. Tad renkatis batukus parduotuvėje, verta turėti metrą, kuriuo patys pamatuosite vidpaduką. 

 

Na, o mūsų el.parduotuvėje nurodytos dydžių lentelės - tiksliai mūsų pačių išmatuoti batukų vidpadžiai. T.y. jei nurodyta, kad 26 dydžio batukai yra 16cm, tai reiškia, kad batukų vidpadis tikrai yra toks, ir šie batukai būtų tinkami ~15cm vaiko pėdutei. 

 

Lengvo pasirinkimo ir smagaus nešiojimo!

Linkėjimai, Dvi pėdutės :)

 

Dalintis:
Rašyk
Skambink